User Tools

Site Tools


ati_dualhead

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

ati_dualhead [2012/09/24 23:22]
krakonos created
ati_dualhead [2012/09/24 23:23] (current)
krakonos
Line 6: Line 6:
  
   * Driver funguje i se zapnutým framebufferem (nicméně ho vypne a pokud Xka nenaběhnou,​ nechá konzoli v dost garbage stavu a nepoužitelnou).   * Driver funguje i se zapnutým framebufferem (nicméně ho vypne a pokud Xka nenaběhnou,​ nechá konzoli v dost garbage stavu a nepoužitelnou).
-  * aticonfig --init=dual-head funguje, ale rozbíjí WM (awesome). Sice zavede dvě screeny, ale xrandr vidí jenom jednu. Nevím, proč to awesome používá nekonzistentně a dvě screeny zdetekuje, jenom mezi nima neumí přepínat okna. +  * <​code>​aticonfig --init=dual-head</​code> ​funguje, ale rozbíjí WM (awesome). Sice zavede dvě screeny, ale xrandr vidí jenom jednu. Nevím, proč to awesome používá nekonzistentně a dvě screeny zdetekuje, jenom mezi nima neumí přepínat okna. 
-  * aticonfig --init funguje, ale při pokusu přes xrandr přepnout na dva monitory selže. Neumí udělat dost velkou virtuální plochu. To se vyřeší tak, že se do sekce "​Display"​ přidá volba "​Virtual x y". To pro mé hodnoty 3200 1080 nefunguje a volba se ignoruje. Na hodnotách 3200 1200 to už funguje a dualhead šlape jak má. Zřejmě se tedy musíme trefit na rozlišení,​ které se driveru líbí.+  * <​code>​aticonfig --init</​code> ​funguje, ale při pokusu přes xrandr přepnout na dva monitory selže. Neumí udělat dost velkou virtuální plochu. To se vyřeší tak, že se do sekce "​Display"​ přidá volba "​Virtual x y". To pro mé hodnoty 3200 1080 nefunguje a volba se ignoruje. Na hodnotách 3200 1200 to už funguje a dualhead šlape jak má. Zřejmě se tedy musíme trefit na rozlišení,​ které se driveru líbí.
ati_dualhead.txt · Last modified: 2012/09/24 23:23 by krakonos