User Tools

Site Tools


ati_dualhead

Dualhead s oficiálními drivery ATI/AMD

Zapsáno 25. září 2012.

Včera jsem nainstaloval do stroje novou grafickou kartu ATI 5850, která již umí solidně počítat na opencl. S opensource drivery běhala stejně dobře, jako starší X1950XT (kterou nahradila). Pro opencl je ale nutnost mít binární drivery (alespoň zatím). Dal jsem se tedy do toho a zde je několik poznatků:

  • Driver funguje i se zapnutým framebufferem (nicméně ho vypne a pokud Xka nenaběhnou, nechá konzoli v dost garbage stavu a nepoužitelnou).
  • aticonfig --init=dual-head

    funguje, ale rozbíjí WM (awesome). Sice zavede dvě screeny, ale xrandr vidí jenom jednu. Nevím, proč to awesome používá nekonzistentně a dvě screeny zdetekuje, jenom mezi nima neumí přepínat okna.

  • aticonfig --init

    funguje, ale při pokusu přes xrandr přepnout na dva monitory selže. Neumí udělat dost velkou virtuální plochu. To se vyřeší tak, že se do sekce “Display” přidá volba “Virtual x y”. To pro mé hodnoty 3200 1080 nefunguje a volba se ignoruje. Na hodnotách 3200 1200 to už funguje a dualhead šlape jak má. Zřejmě se tedy musíme trefit na rozlišení, které se driveru líbí.

ati_dualhead.txt · Last modified: 2012/09/24 23:23 by krakonos